ČIA TIKRAI NIEKADA NEBUS NUOBODU, NES PAGRINDINIAI VEIKĖJAI BŪSITE JŪS!

Pasaulyje pripažintos Forumo teatro metodikos užsiėmimai moksleiviams
nuo 5 iki 12 klasės (pirmadieniais nuo 17-19 val.)
ir suaugusiems (trečiadieniais nuo 18-20 val.).

Forumo teatras – tai ne tradicinis teatras, o teatro metodas aktyviai veikti, improvizuoti, diskutuoti, ieškoti ir rasti sprendimus.
Tai smagūs, žaismingi ir tuo pačiu prasmingi užsiėmimai!

Forumo teatro užsiėmimų tikslai:

• Atpažinti ir reikšti savo jausmus tiek žodžiais, tiek ir kūnu, juos įsisąmoninti ir valdyti.
• Išsigryninti ir reikšti savo nuomonę saugioje aplinkoje, kur nėra grėsmės, kad ši nuomonė bus atmesta kaip nevertinga.
• Susipažinti su meninės raiškos formomis, išmokti teatro pagrindus panaudoti ir gyvenime pvz., kaip kalbėti, kad tave išgirstų ir kt.
• Ieškoti įvairių sprendimų socialinėms problemoms, su kuriomis susiduriama kasdieniame gyvenime – smurtui, aplinkinių spaudimui, patyčioms ir kt., juos išbandyti scenoje, pamatyti, kokias pasekmes jie sukelia ir „repetuoti“ tikro gyvenimo situacijas.
• Atskirti ir kritiškai priimti gaunamą informaciją, ją įvertinti, formuotis savo nuomonę remiantis įvairiapusiais šaltiniais, ankstesne patirtimi.

Nauda ir galimybės dalyviams:

• Geriau pažins save ir kitus, pamatys, kuo yra panašūs į kitus, o kuo – unikalūs.
• Gilinsis ir dirbs su grupe kaip su vieninga komanda, ieškos būdų pasitikėti kitais, atsipalaiduoti, drąsiau reikšti mintis ir jausmus grupėje.
• Įsisąmonins savo poreikius ir jausmus, mokysis juos atpažinti, suprasti bei tinkamai išreikšti.
• Pradės atpažinti kasdienes situacijas, kurios kelia sunkius jausmus, mokysis jas konstruktyviai spręsti.
• Forumo teatro pagalba dalyviai drauge ieškos kuo įvairesnių sprendimų problemoms, su kuriomis susiduria jie patys ar jų draugai.
• Mokysis pamatyti savo indėlį į situaciją bei prisiimti atsakomybę, pajausti savo pilietinę teisę bei galią patiems keisti tai, kas skaudina ar slegia, o ne tik laukti, kol tai padarys kas nors kitas.
• Išsineš daug naujų būdų spręsti konfliktus ir įveikti sunkumus, kurie padės kasdieniame gyvenime, moksle ir kitose veiklose.
• Galiausiai išmoks atsipalaiduoti, improvizuoti, taps laisvesni, drąsesni, atsikratys scenos baimės ir įgaus drąsos kalbėti bei išreikšti save.
• Atras naujų draugų ir bendraminčių.Forumo teatro užsiėmimai paremti:
• Bendradarbiavimu. Tai yra veikla, kuri reikalauja išgirsti kitą, išsakyti savo nuomonę taip, kad būtum išgirstas, bet neužgožtum kitų. Galutinis rezultatas visada yra visos grupės bendras darbas.
• Principu, kad visi dalyvaujantys yra lygūs. Nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės grupės ar kitų veiksnių, kiekvienas šiuose užsiėmimuose dalyvaujantis asmuo yra vertingas.
• Forumo teatro veiklos dažniausiai prasideda žaidimais ir pratimais, kurie jau yra nukreipti į tai, kad visi dalyvaujantys įsitraukia į tas pačias veiklas, atsiduria tame pačiame lygyje. Tai reiškia, kad visi dalyvauja lygiomis teisėmis, atlikdami tas pačias užduotis, nėra stebinčių iš šono ir vertinančių – visi yra lygiaverčiai dalyviai.
• Demokratija. Kiekvienas dalyvaujantis turi teisę išsakyti savo nuomonę ir ji turi būti gerbiama. Dalyviai skatinami diskutuoti, išsakyti skirtingas nuomones, tačiau savąją ginti ne nuvertinant kitą, o išklausant, gerbiant ir išdrįstant išsakyti ir kitokią nuomonę.

Forumo teatro užsiėmimuose naudojami metodai:
• Žaidimai/pratimai – būtina kiekvieno užsiėmimo dalis. Jų tikslas nėra tiesiog smagiai praleisti laiką, žaidimai padeda atsipalaiduoti, užmegzti ryšį su savo kūnu, mokytis jo klausyti, kuria grupės bendrumo atmosferą, moko pasitikėti kitais grupės nariais. Jie padeda nusikratyti „socialinės kaukės“, kurią užsidedame atlikdami kasdienes veiklas ir tapatindamiesi su pasirinktu vaidmeniu ir pamatyti save bei pasaulį kitu kampu.
• Vertybių išsiaiškinimas – diskusija įvairiomis aktualiomis temomis, mokantis išreikšti savo nuomonę neužgožiant ir gerbiant kito nuomonę.
• Vaizdinių teatras – skirtas pajausti kūno siunčiamus signalus, kurie aiškiai parodo, kaip mes jaučiamės, kas mums patinka ar ko norime atsisakyti. Kūnas meluoja daug rečiau, negu žodžiai, todėl išmokę jo klausytis, atidžiai stebėti, galime daug sužinoti tiek apie save, tiek apie kitus. Vaizdinių teatro metu pradedame kliautis įvairiais pojūčiais, turime galimybę leisti savo emocijoms laisvai kilti, nebandydami suteikti joms apibrėžimo, rėmų. Tokia patirtis padeda pasiruošti darbui su sunkiomis temomis, kurios pamažu skleisis pereinant į Forumo teatro metodą.

Forumo teatras – vienas žymiausių Augusto Boalio sukurtų metodų, plačiai paplitęs visuose žemynuose. Forumo teatras gali būti naudojamas labai įvairiais būdais ir skirtingiems tikslams. Užsiėmimuose ši technika skirta išryškinti vyraujančioms problemoms, jas įvardinti, diskutuojant ieškoti galimų priežasčių, kilmės šaltinių, o taip pat tiek diskusijų, tiek vaidybos pagalba ieškoti kuo įvairesnių problemos sprendimo būdų. Visi turi galimybę pabūti nukentėjusio žmogaus „kailyje“, patirti jausmus, kuriuos sukelia patyčios ar netolerancija. Tai didina empatiją skriaudžiamam žmogui, o kartu padeda įsitikinti, kaip nelengva kažką pakeisti tapus „auka“. Kartu ieškoma įvairių ir kūrybiškų sprendimų, kaip situaciją galėtų pakeisti kenčiantis žmogus ar tie, kurie mato jo kančią. Kuo daugiau sprendimų – kad ir labai netikėtų ir sunkiai įgyvendinamų – randama, tuo labiau auga viltis, kad sudėtingos situacijos nėra beviltiškos ir jei nesiseka jų pakeisti įprastais būdais, galbūt galima išbandyti kažką naujo.

Taip pat bus naudojamos technikos iš Troškimų vaivorykštės ir Nematomo teatro metodų.

Užsiėmimuose bus remiamasi metodiniais leidiniais ir knygomis: V.Skučaitė; R. Vaičekonytė „Interaktyvi metodika-užsiėmimai pagal A.Boalio metodus“; R. Vaičekonytė; I. Maršantaitė „Forumo teatro metodas vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo užsiėmimuose“. Vaizdo medžiaga „Interaktyvi metodika“. A. Boalio metodinės knygos: : „Engiamųjų teatro metodai“; „Įstatymų leidybos teatras“, „Troškimų vaivorykštė“.

Užsiėmimus ves aktorė ir Forumo teatro lektorė Rimanta Vaičekonytė. (pasiteirauti tel. +370 61424997 arba el. paštu rimanta@forumtheatre.lt
Užsiėmimų vieta: Žirmūnų g. 147, Vilnius 103 auditorija.

Mėnesio abonemento kaina 55 Eur.
Grupėje gali dalyvauti minimum 10 ir maximum 25 žmonės.

Iki susitikimų