Forumo teatras "Afrikos dienos 2017" renginiuose

Minint tarptautinę Afrikos dieną Menų ir mokymo namų jaunieji aktoriai-savanoriai dalyvavo renginyje Afrikos dienos 2017 organizuotame pagal projektą „Žiniasklaida vystymuisi” remiamą ES bei prisidedant LR Užsienio reikalų ministerijai.

Dažnai kalbame apie Lietuvos emigrantus užsienyje, o ar kada susimąstėme kaip jaučiasi į Lietuvą atvykę užsieniečiai? Kokie iššūkiai jų čia laukia ir kaip jiems sekasi juos išspręsti?
Forumo teatro suvaidintoje situacijoje  ” Nigerietis Lietuvoje” spektaklio džokeris kartu su aktoriais kvietė diskutuoti apie tai kokios kasdienės problemos laukia tarp mūsų gyvenančių atvykėlių, kaip juos sutinkame mes, vietiniai. Biurokratijos mechanizmai, pasirinkimas tarp namų ir emigracijos, kultūrų skirtumai ir visuomenės atvirumas…Kas trukdo į Lietuvą atvykusiemsžmonėms sėkmingai aintegruotis mūsų visuomenėje? 
Forumo teatras tai interaktyvus procesas, provokuojantis diskutuoti apie visuomenės problemas. Čia žiūrovai kviečiami tapti dalyviais ir prisidėti prie scenoje matomo veiksmo arba netgi jį pakreipti kita linkme. Tai vyksta taip lyg repetuotume GYVENIMĄ, lyg veidrodyje matytume atvaizdą, kurį norėtume pakeisti. Ir Forumo teatre tai padaryti galima!

Po spektaklio neformalioje diskusijoje su migracijos ir integracijos ekspertu Karoliu Žibu, žurnaliste Rosita Garškaite ir Lietuvoje gyvenančiu nigeriečiu Toye Samson Abiodun išsamiau buvo aptartos scenoje matytos problemos bei galimybės jų išvengti. Forumo teatro pasirodymą parengė aktorė Rimanta Vaičekonytė, diskusiją su publika vedė spektaklio „džokeris” Silvija Stonkutė, vaidino jaunieji aktoriai-savanoriai Ugnius Švedas, Pijus Gradauskas, Greta Skaitytė, Ieva Skruzdytė, Laurynas Petrauskas, Danas Kavaliauskas, Benediktas Kazlauskas, Agota Butvydytė.
Renginys vyko Lietuvos Unesco komisijos sekretoriate.